افتتاح 23 اداره مسكن و شهرسازي استان اصفهان و اعلام تسهيلات جديد در بافت فرسوده

وزير مسكن و شهرسازي طرح مسكن مهر را از پروژه‌هاي ارزشمند دولت در جهت عدالت گستري خواند و افزود: 3 هزار و 500 ميليارد تومان خط اعتباري مسكن مهر آماده است و همه بانك‌هاي مسكن موظف به پرداخت وام مسكن مهر هستند.

مهندس نيكزاد روز پنجشنبه 12 آذر ماه در دور سوم سفرهاي استاني هيات دولت به استان اصفهان در جلسه شوراي اداري شهرستان لنجان گفت: از يك ميليون واحد مسكوني شهري ثبت نام شده در مسكن مهر، 483 هزار نفر قرارداد منعقد كرده و 373 هزار واحد پروانه ساخت دريافت كرده‌اند كه بالغ بر 139 هزار واحد آن پي ريزي شده است.

وي ادامه داد: از 200 هزار واحد مسكوني روستايي ثبت نام شده در مسكن مهر نيز 100 هزار واحد پي‌ريزي شده است.

وي با اشاره به كمبود 5/1 ميليون واحد مسكوني شهري و روستايي براي تامين نياز موجود در كشور گفت: مسكن موضوعي فرابخشي است و براي ساماندهي اين بخش نيازمند همكاري و هماهنگي همه دستگاه‌هاي مرتبط با بخش مسكن هستيم.

مهندس نيكزاد از واگذاري همه اختيارات خود به استانداران به عنوان رئيس شوراي مسكن استان‌ها خبر داد و اظهار داشت: دولت مي‌كوشد با راهكارهاي مختلف هزينه ساخت مسكن را كاهش داده و با اهداي وام‌هاي ساخت، شرايط خانه دار شدن را براي اقشار مختلف فراهم آورد.

وي با بيان اينكه طرح مسكن مهر بدون هيچ مشكلي روند خود را در كشور طي مي‌كند و در زمان حاضر مشكل خاصي در اجراي اين طرح وجود ندارد، گفت: زمين در بخش‌هاي مختلف در اجراي اين طرح به صورت رايگان در اختيار سازندگان قرار گرفته است.

وزير مسكن و شهرسازي، اعتبارات اختصاص يافته دولت براي اجراي طرح مسكن مهر را 4 هزار ميليارد ريال اعلام و تصريح كرد: دولت در دو مرحله به ترتيب يك هزار و 300 ميليارد و 2 هزار و 700 ميليارد ريال براي آغاز اين طرح پرداخت كرد و مابقي هزينه‌هاي جاري طرح را بايد استانداران و فرمانداران تهيه كنند.

مهندس نيكزاد مسكن مهر را از پروژه هاي ارزشمند دولت در جهت عدالت گستري خواند و افزود: 3 هزار و 500 ميليارد تومان خط اعتباري مسكن مهر آماده است و همه بانك‌هاي مسكن موظف به پرداخت وام مسكن مهر هستند.

وي با بيان اينكه ايجاد شهرك صنعتي از حدود پنج سال گذشته در اين شهرستان آغاز شده اما به دليل قانون رعايت حريم 50 كيلومتري ايجاد صنايع از سال 84 تاكنون متوقف مانده است، اظهار داشت: مسئوليت ايجاد شهرك صنعتي را با توجه به بيكاري در شهرستان لنجان به عهده مي‌گيرم.

وزير مسكن و شهرسازي همچنين از روند احداث واحدهاي مسكوني طرح مسكن مهر فولاد شهر بازديد و به طور همزمان كلنگ طرح احداث 14 مسجد را در 14 شهر داراي طرح مسكن مهر به زمين زد.

□□□

پرداخت تسهيلات 200 ميليون ريالي به سازندگان مسكن با فناوري هاي نوين

وزير مسكن و شهرسازي در سفر به استان اصفهان اعلام كرد: به افرادي كه با فناوري هاي نوين اقدام به احداث ساختمان كنند، 200 ميليون ريال براي هر واحد مسكوني تسهيلات پرداخت خواهد شد.

مهندس نيكزاد با اعلام اين خبر افزود: در اين طرح جديد دولت، كليه انبوه سازان و نيز تعاوني هاي مسكن مهر مي توانند از اين تسهيلات بهره مند گردند.

وزير مسكن و شهرسازي كه در جمع اعضاي شوراي مسكن استان اصفهان سخن مي گفت از كليه مديران دستگاه هاي خدمات رساني درخواست كرد در صورت وجود هرگونه معضل در مسير پروژه مسكن مهر موارد را اعلام نمايند تا از طريق وزارت مسكن و شهرسازي حل و فصل گردد و از اين طريق طرح ملي مسكن مهر با سرعت بيشتري به كار خود ادامه دهد .

□□□

افتتاح سالن بدنسازي ثامن با حضور وزير مسكن و شهرسازي

وزير مسكن و شهرسازي در سفر خود به استان اصفهان سالن بدنسازي ثامن را افتتاح كرد.

در اين آيين كه مهندس نورصالحي معاون وزير و مهندس محمود زاده سرپرست سازمان نيز حضور داشتند، مهندس محمودزاده ضمن تشكر از مديران عامل شهرهاي جديد و شركت مسكن سازان در خصوص همكاري در راه اندازي و تجهيز اين سالن هدف ازاحداث آن را ايجاد فضايي ورزشي و ايجاد روحيه نشاط و شادابي د ربين كاركنان خانواده وزارت مسكن در اصفهان دانست.

وزير مسكن و شهرسازي ضمن ابراز خرسندي از راه اندازي اين فضاي ورزشي، سلامتي و شادابي را يكي از نكات مهم محيط كار عنوان نمود.

مدير برنامه ريزي سازمان مسكن و شهرسازي اصفهان: 25 درصد مصوبات دولت در حوزه مسكن و شهرسازي اصفهان اجرايي شد.

□□□

افتتاح 23 اداره مسكن و شهرسازي استان اصفهان با حضور مهندس نيكزاد

وزير مسكن و شهرسازي در سفر به شهرستان لنجان ( استان اصفهان) اداره مسكن و شهرسازي اين شهرستان را در شهر زرين شهر افتتاح نمود.

مهندس نيكزاد با افتتاح اين اداره همزمان آغاز 23 اداره مسكن و شهرسازي را در سطح استان اعلام نمود.

در حاشيه اين افتتاحيه مهندس محمود زاده سرپرست سازمان مسكن و شهرسازي استان اصفهان از تجهيز و راه اندازي كليه ادارات اين سازمان در سطح استان خبر داد و اعلام نمود اين دفاتر آماده پاسخگويي به مردم استان مي باشد.

مهندس نيكزاد همچنين در ادامه سفر به استان اصفهان از پروژه هاي مسكن مهر در شهر جديد فولادشهر بازديد كرد و نيز آغاز عمليات اجرايي 14 مسجد در سطح استان خبر داد.

وزير مسكن كه او را مهندس نورصالحي معاون وزير، محمودزاده سرپرست سازمان مسكن وشهرسازي اصفهان ، فرماندار لنجان و ديگر مقامات محلي همراهي مي نمودند در محل پروژه مسكن مهر به پرسش هاي تعاوني ها پاسخ داد.

شايان ذكر است در ابتداي حضور وزير مسكن و شهرسازي به شهر زرين شهر، وي با حضور در گلزار شهداي اين شهر و نثار فاتحه و گل به مزار آنان به شهداي 8 سال دفاع مقدس اداي احترام نمود.

□□□
اعلام تسهيلات جديد در بافت فرسوده شهرها

مهندس نيكزاد وزير مسكن وشهرسازي در ديدار با اعضا شوراي مسكن استان اصفهان از ايجاد تسهيلات جديد در بافت فرسوده شهرها خبر داد.

وزير مسكن و شهرسازي با اعلام خبر فوق، ضمن تشويق و ترغيب ساخت و ساز در بافت فرسوده شهرها به منظور احياي بافت هاي ارزشمند از تعاوني ها، انبوه سازان و مردم خواست در اين مكان ها سرمايه گذاري نمايند و از جديد ترين تسهيلات وزارت مسكن و شهرسازي در اين محل ها بهره مند شوند .

مهندس نيكزاد ضمن اعلام پرداخت تسهيلات 150 ميليون ريالي براي ساخت هر واحد و تخفيف 50% صدور پروانه ساختماني از عدم نياز به فرم ج در بافت فرسوده خبر داد و اعلام كرد: از تمهيدات اين وزارتخانه براي احياي بافت هاي قديم و فرسوده عدم نياز فرم ج مي باشد كه با توجه به نياز آن در طرح مسكن مهر در اين نوع بافت ها نياز به عدم سابقه دريافت زمين يا مسكن نمي باشد.

گفتني است تخفيف 50% صدور پروانه توسط شهرداري ها را وزارت مسكن و شهرسازي جبران كرده و آن را به شهرد□اري پرداخت خواهد نمود.

منبع: روابط عمومي وزارت مسكن و شهرسازي
حسین تولا ,
17 آذر 1388